OKN Prawo w dobie cyfryzacji 2022

Ważne informacje

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 12. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Prawo w dobie cyfryzacji 2022"!

Termin konferencji to 22 września 2022.

Agenda konferencji jest dostępna tutaj!

Proponowane zagadnienia to:
 
1) sztuczna inteligencja - jej regulacje prawne oraz rozwiązania technologiczne;
 
2) prawo kosmiczne - stosunki własnościowe w kosmosie, prawne rozwiązania misji kosmicznych, możliwości Polski na arenie badaczy kosmicznych, eksploracja kosmosu;
 
3) cyfryzacja administracji - współczesne praktyki IT w administracji publicznej oraz kierunki, w jakich powinny iść rozwiązania, krytyka i pochwała rozwiązań w instytucjach państwowych;
 
4) wojna informacyjna - na przykładzie wojny na Ukrainie: sposoby działania stron konfliktu i rozwiązania prawne możliwe do zastosowania.
 
Zagadnienia są proponowane, nie są natomiast sztywno ustalone, można je łączyć albo wypowiedzieć się na tematy pokrewne.
 
Nabór abstraktów został zakończony.
 
Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej. Forma zdalna odbędzie się na platformie MS Teams, na który link udostępniony będzie dzień przed konferencją na stronie na FB. Niewymagane jest posiadanie konta uniwersyteckiego, można mieć konto tzw. gościa. Wraz z linkiem udostępniony będzie nr sali na Wydziale Prawa i Administracji UMK, ul. Bojarskiego 3, Toruń. Zachęcamy do przybycia do Torunia! Będzie to też okazja do przerw kawowych i do rozmowy twarzą w twarz.
 
Do zobaczenia! W razie pytań prosimy kierować je również na maila lub w wiadomości prywatnej na stronie koła na FB.
Konferencja w Toruniu